Objednávání je dočasně pozastaveno

Váš košík je prázdný

Jak vybrat koupelnový radiátor

Na co se zaměřit při koupi žebříkového radiátoru.

Při zařizování koupelny či při její rekonstrukci je velmi vhodné pořízení topného žebříku ze dvou hlavních důvodů – topí a zároveň suší mokré ručníky. Díky těmto dvěma faktorům se jedná o čím dál více oblíbenou možnost vytápění v koupelně. Topný žebřík ji sám o sobě dodává příjemně nadčasový design, který pohltí opravdu každého.

Způsob připojení

Rozdíly mezi teplovodním a kombinovaným radiátorem jsme si vysvětlili zde.
Nicméně nejedná se o hlavní bod, kterým je třeba se řídit.
Pojďme se tedy podívat na další aspekty, které bychom měli brát v úvahu.

Umístění

Umístění topného žebříku je zcela na vás. Záleží především na dispozicích vaší koupelny a na tom, jak si ji následně rozvrhnete.
Samotný žebřík vybírejte tím způsobem, abyste měli k dispozici dostatek prostoru jak vzadu, tak i mezi příčkami. To se hodí zejména kvůli tomu, že protáhnete větší kousky oblečení, například bundu.

Výkon

Hlavní pozornost věnujeme výkonu. Jestliže ho instalujeme pouze jako sušák, který má za úkol ručníky mírně prohřát, zvolíme žebřík s malým výkonem. Pokud ale naše plány budou náročnější a bude sloužit jako topné těleso, počítáme s výrazně vyšším výkonem pro danou místnost.
Je nutno si uvědomit, že každá místnost má jiné předpoklady. Nejvyšší teplota by ovšem měla být právě v koupelně, a to přibližně 24 °C.
Pokud je koupelna průchozí, pak logicky musíme zvolit výkonnější radiátor. Po zvážení všech těchto skutečností můžete snadno spočítat výkon.
Výpočet pro výkon radiátoru existuje, a to v závislosti na velikosti vytápěném prostoru a dalších faktorech, jako je například použité zdivo, zateplení, počet oken, světová strana, atd.

Na 1m3 je zhruba 50 W výkonu.

Tyto údaje ale berte pouze za orientační, proto rada odborníka bude jistě tou vhodnější variantou.

Typ

Tvar

Barva

Výška

Šířka

 

Objednávání je dočasně pozastaveno

Kliknutím tuto zprávu zavřete

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.