Objednávání je dočasně pozastaveno

Váš košík je prázdný

Jak připojit radiátor

Montážní návod koupelnového radiátoru.

Doporučujeme montáž koupelnového radiátoru svěřit odborné firmě.

Montážní návod

Připojovací nátrubky jsou s vnitřním G 1/2" závitem ( po dohodě možné i jiné provedení). Odvzdušňovací ventilek je opatřen závitem G 1/2".

K zavěšení tělesa slouží plastové držáky dodávané ke každému tělesu v počtu 3ks pro rovné radiátory, 4 ks pro oblé radiátory. Povrchová úprava je provedena práškovou vypalovací barvou.

Montáž se provádí pomocí hmoždinek a šroubů o průměru 6mm uchycením přes držáky do stěny (není součástí dodávky, zvolí zákazník dle materiálu stěny).

Před dotažením usadíme těleso do vodováhy. Těleso se přichytí pomocí přiložených plastových úchytů ke stěně a zespodu se na půlcoulové šroubení přivede přívodní a zpáteční trubka (nutno neprodyšně utěsnit – konopí, teflon. páska, atd.). Odvzdušňovací zátka se umístí na vrcholu tělesa (utěstnit Ó kroužkem).

Připojení je stejné na tělesa T i TO, pouze držáky na TO se liší mírně zešikmenou zadní plochou doléhající na stěnu (T – 2 držáky u vrchu tělesa v krajích, 1 dole uprostřed, TO - 2 držáky u vrchu tělesa v krajích, 2 dole v krajích).

Jinak platí pro montáž všechny všeobecně známé zásady, jako u teplovodních systémů a těles, t. j. spádování, odvzdušňování, provádění ohybů, náběhů a čistoty provedení přípojů s propláchnutím celého systému po montáži.

Upozornění: v důsledku možného překrývání tolerancí závitu radiátoru a odvzdušňovací zátky je nutné v případě obtížného utahování nepoužít násilí, ale dotyčný závit napřed protáhnout závitníkem G 1/2".


ZÁRUKY

Výrobce ručí za jakost, funkci a kompletnost otopného tělesa dle této dokumentace. Výstupní kontrola provádí kontrolu dle technické dokumentace a směrnic pro řízení jakosti.

Výrobce neručí za nedostatky a provozní poruchy, které vzniknou:

  • neodbornou projekcí
  • neodbornou montáží
  • nezaregulováním otopné soustavy
  • použitím nevhodně upravené vody reagující s ocelí nebo s mosazí
  • vypouštěním již provozované otopné soustavy na dobu delší než 48 hodin (pro možnost případné opravy) během jedné topné sezony
  • nezaškolenou obsluhou atd.
  • ověšováním tělesa mokrými, hrubými (drsnými) či jinak destruujícími materiály
  • umístěním tělesa v blízkosti stříkající vody (uvnitř sprchovým koutů, umyvadel, atd)

Typ

Tvar

Barva

Výška

Šířka

 

Objednávání je dočasně pozastaveno

Kliknutím tuto zprávu zavřete

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.